• Je potřeba, aby ve spodní části postele byl volný prostor?

    01.12.2016 Je potřeba, aby ve spodní části postele byl volný prostor?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Ano, ve spodní části postele je potřebné mít volný prostor nejen pro proudění vzduchu do lehací plochy spodem, ale také – a to je velmi důležité pro pohodlné vstávání – pro podsunutí nohou při usedání a vstávání. Stejná zásada platí i u sedacího nábytku: volný prostor pro podsunutí nohou je potřebný pro pohodlné vstávání. Sezení je proces: usedání, sezení, vstávání. A každá fáze by měla probíhat v souladu s uživatelem a jeho potřebami.

  • Jaký má být sedací nábytek?

    01.12.2016 Páteř při ergonomickém sezení má být ve svém fyziologickém tvaru, tedy dvojitě zakřiveném tvaru, jaký má být sedací nábytek?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Základ správného sezení začíná v sedadle. Sedací nábytek má mít takové sedadlo, tak řešené, aby podporovalo správné naklopení pánve (sedět se má na sedacích hrbolech). U čalouněného nábytku je nutné umět správně vybrat čalounické materiály a dobře navrhnout konstrukci čalounění sedadla od nosného základu sedadla až po potahový materiál. Správně vytvořená a výškově umístěná (u pracovních židlí nejlépe výškově nastavitelná) bederní opěrka je, samozřejmě, rovněž důležitá. Ale sedadlo je základ.

  • Zařízení domácnosti pro vysoké lidi

    01.12.2016 Mají dnes lidé měřící kolem dvou metrů větší problém optimálně si zařídit domácnost než jedinci o něco menší?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Ano, vždy lidé velcí nebo malí, proti lidem s průměrným vzrůstem, mají problémy nejen se zařizováním bytů, ale i přímo s obytnými prostory, jejich výškou, okny, dveřmi. Malí lidé nedosáhnou na okenní kliku, velcí se musí sehnout ve dveřích, ale naopak si bez problémů zavěsí záclony a závěsy bez použití schůdků či štaflí. Takže již standardní stavba se může stát prvním problémem. Vybavení bytu nábytkem bývá pro vysoké lidi dražší. Příplatky jsou u některých prodejců a výrobců za prodlouženou délku kostry postele, vkládacího roštu, s ním kompatibilní matrace, dražší bývají lůžkoviny, přikrývky, povlečení, prostěradlo. A postel, nejen v rozměrech, ale v kvalitě lehací plochy, je nesmírně důležitá pro každého člověka, pro vysoké lidi obzvláště. Páteř vysokých lidí je více namáhána než u lidí menších. Křesla a pohovky se dělají u některých zejména zahraničních firem v rozměrech mini, medi, maxi – takže je možno přímo zakoupit potřebnou velikost. Některé tuzemské firmy vyhoví spotřebiteli zvýšením výšky sedadla pomocí vyšších noh křesla, pohovky. Jen, pokud se s výškou pojí i větší hmotnost, se nesmí, pro vyšší únosnost, zapomenout na zpevnění kostry sedacího nebo lehacího nábytku. A samozřejmě, když je použito více materiálu, bývá cena výrobku vyšší.

  • Nábytek na míru - různé velikosti

    01.12.2016 Je to samozřejmost, že výrobci nábytku, postelí, křesel, židlí, vyhoví bez problémů potřebám velkých lidí a zhotoví jim nábytek „na míru“?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Nelze obecně říci, že všichni výrobci vyrábějí nábytek v různých velikostech, ale u kvalitních výrobců je již samozřejmé, že vysokému, nebo naopak malému, zákazníkovi vyhoví. Nebude to však běžné ve většině obchodních domů, pokud neprodávají nábytek ve více rozměrech. A nejde jen o nábytek sedací a lehací, ale také o výšku kuchyňských linek. U partnerů s velkým rozdílem výšek, pokud oba vaří, lze potřebu různé výšky pracovních ploch a mycích a varných úrovní řešit výškově stavitelným kuchyňským ostrůvkem. Dnes je mnoho zajímavých systémů, jen je využít. Nebo je možné mít pracovní plochy rozdílné výšky pro menšího a pro většího z partnerů. Ale to výrobci kuchyní umí, ale zase jen někteří. U stanovení výšky kuchyňských linek se dělá hodně chyb i pro lidi menšího vzrůstu – je třeba, aby se člověk nehrbil, měl kam dát nohy, tedy aby u linky nemusil stát jako Charlie Chaplin v roli tuláka Charlie.

  • Vysocí lidé mají často problémy s páteří.

    01.12.2016 Vysocí lidé mají často problémy s páteří. Je pro lidi větší výšky záchranou před potížemi s páteří velikostně vhodný sedací a lehací nábytek?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Nábytek „na míru“ nejen velikostí, ale stejně tak ergonomickým řešením funkčních ploch, je velkým pomocníkem pro každého, nejen pro lidi vysoké, ale není samospasitelný. Kvalitní sedací a lehací nábytek je pomocníkem, když se jej uživatel naučí správně užívat (příklad: špatně nastavená pracovní židle nepomáhá, ale naopak může ubližovat). A dále: člověk není pytel kostí, složený na sedadlo a „nábytku, starej se“. Člověk se sám musí starat, aby zaujímal a stále si kontroloval správné držení těla při stání, sezení, práci. Vhodnými a dobře prováděnými cviky je třeba, aby zpevňoval své svaly, úměrným pohybem udržoval pružnost těla. Pokud vysoký člověk dokáže zachovat svaly pevné, pružné, nejsou u něj rizika bolestí apod. problémů páteře tak velká, jako u menších lidí s „hadrovitým“ tělem. Pokud se vysoký člověk vybaví správně zvoleným nábytkem (i když počáteční náklady budou vyšší), bude udržovat lékaři doporučený životní styl s minimem stresů včetně dostatku spánku na kvalitní lehací ploše, vytvoří si předpoklad pro zdraví i atraktivitu do vysokého věku.

  • Záleží na tom, jak na židli, křesle, pohovce, sedíme?

    01.12.2016 Záleží na tom, jak na židli, křesle, pohovce, sedíme?

    Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Ano, záleží. Lékaři doporučují, aby při sezení byla páteř ve svém fyziologickém (přirozeném) dvojitě zakřiveném tvaru. Abychom toho docílili, je třeba, aby sedadlo bylo správně řešené. U nečalouněných sedadel se má plocha sedadla v zadní části plynule zvedat v úhlu cca 30 stupňů. Vidět je to na historických tramvajových nebo železničních sedadlech, nebo na „škamnách“, tedy školních lavicích z dob Rakouska-Uherska a první republiky. U čalouněných sedadel se toho dociluje vhodnou volbou materiálů a konstrukcí čalounění. Takže na pohled nic nepozorujeme, až po usednutí zjistíme, zda je sedadlo správně řešené. Sedadlo, jeho řešení, je základ pro tvar celé páteře. Bederní opěrka je pomocné, i když důležité, zařízení.

  • Akceptujeme

    13.02.2018 Čím mohou hosté u nás platit?

    Odpověď od Ing. Martin Hedvičák - Měšťanský dům: Akceptujeme kreditní karty, stravenky a samozřejmě hotovost.

  • Ložiska a otáčky?

    16.03.2018 JAKÁ LOŽISKA SNESOU TAK ENORMNÍ OTÁČKY PŘI VYSOKÝCH TEPLOTÁCH?

    Odpověď od REMA TURBO spol. s r.o.: U sériových turbodmychadel se jedná o plovoucí kluzná ložiska ze speciální slitiny (nákl.automobily), u os. automobilů (VNT turbodmychadel) se jedná o 1 ložisko s dvěma činnými plochami, které je jištěno proti rotaci a pohybuje se pouze rotor. U speciálních turbodmychadel pro tuning a motoristický sport se používají kuličková ložiska, která mají větší únosnost a hlavně díky valivému odporu (výrazně nižší než tření u kluzných ložisek) mají výrazně rychlejší odezvu (response) při náběhu otáček.

  • Rekuperace

    19.07.2018 Můžu si otevřít okna, když je rekuperační jednotka v provozu?

    Odpověď od WAFE s.r.o.: Okna si samozřejmě otevřít můžete! Pokud to však uděláte v zimě, systém rekuperace ztrácí smysl. Navíc, po instalaci systému zjistíte, že doma máte tak svěží vzduch, že vás ani nenapadne okno otevřít. Většina z nás nežije na horách ani u moře a otevřené okno a průvan zejména ve městech a při nepříznivých klimatických podmínkách znamená nechat dovnitř proniknout prach, smog, alergeny, a nikoli čerstvý svěží vzduch.

  • Rekuperace WAFE

    19.07.2018 Proč je důležité, aby rekuperační jednotka uměla zpětně získávat vlhkost?

    Odpověď od WAFE s.r.o.: V poslední době se rozšířil mýtus, že jakákoliv vlhkost v objektu je na škodu, způsobuje plesnivění a podobně. Tento pohled vychází ze zkušenosti z nevětraných, utěsněných domů. Jaká je však ideální vlhkost vzduchu? V obytných místnostech je dobré udržovat cca 40% vlhkost. Nízká vlhkost vzduchu vás nutí pro dosažení stejného pocitu tepla vytápět na vyšší teplotu, a to až o 2–3 °C. Dále nedostatečná vlhkost škodí zdraví, protože vysušuje nosní sliznice, dráždí dýchací cesty a snižuje obranyschopnost organismu. Příliš vysoká vlhkost – nad 60 % – také není vhodná. V kombinaci s chladnými povrchy je častou příčinou kondenzace vodních par a vzniku plísní. Rekuperační jednotky WAFE jsou standardně nastaveny tak, aby udržovaly přirozenou vlhkost prostředí a váš obytný prostor nevysušovaly. Snažíme se nejen větrat, ale udržovat vaše prostředí čisté a zdravé.

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu