01.12.2016 Je potřeba, aby ve spodní části postele byl volný prostor?
Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Ano, ve spodní části postele je potřebné mít volný prostor nejen pro proudění vzduchu do lehací plochy spodem, ale také – a to je velmi důležité pro pohodlné vstávání – pro podsunutí nohou při usedání a vstávání. Stejná zásada platí i u sedacího nábytku: volný prostor pro podsunutí nohou je potřebný pro pohodlné vstávání. Sezení je proces: usedání, sezení, vstávání. A každá fáze by měla probíhat v souladu s uživatelem a jeho potřebami.
01.12.2016 Je to samozřejmost, že výrobci nábytku, postelí, křesel, židlí, vyhoví bez problémů potřebám velkých lidí a zhotoví jim nábytek „na míru“?
Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Nelze obecně říci, že všichni výrobci vyrábějí nábytek v různých velikostech, ale u kvalitních výrobců je již samozřejmé, že vysokému, nebo naopak malému, zákazníkovi vyhoví. Nebude to však běžné ve většině obchodních domů, pokud neprodávají nábytek ve více rozměrech. A nejde jen o nábytek sedací a lehací, ale také o výšku kuchyňských linek. U partnerů s velkým rozdílem výšek, pokud oba vaří, lze potřebu různé výšky pracovních ploch a mycích a varných úrovní řešit výškově stavitelným kuchyňským ostrůvkem. Dnes je mnoho zajímavých systémů, jen je využít. Nebo je možné mít pracovní plochy rozdílné výšky pro menšího a pro většího z partnerů. Ale to výrobci kuchyní umí, ale zase jen někteří. U stanovení výšky kuchyňských linek se dělá hodně chyb i pro lidi menšího vzrůstu – je třeba, aby se člověk nehrbil, měl kam dát nohy, tedy aby u linky nemusil stát jako Charlie Chaplin v roli tuláka Charlie.
01.12.2016 Záleží na tom, jak na židli, křesle, pohovce, sedíme?
Odpověď od Cech čalouníků a dekoratérů z.s.: Ano, záleží. Lékaři doporučují, aby při sezení byla páteř ve svém fyziologickém (přirozeném) dvojitě zakřiveném tvaru. Abychom toho docílili, je třeba, aby sedadlo bylo správně řešené. U nečalouněných sedadel se má plocha sedadla v zadní části plynule zvedat v úhlu cca 30 stupňů. Vidět je to na historických tramvajových nebo železničních sedadlech, nebo na „škamnách“, tedy školních lavicích z dob Rakouska-Uherska a první republiky. U čalouněných sedadel se toho dociluje vhodnou volbou materiálů a konstrukcí čalounění. Takže na pohled nic nepozorujeme, až po usednutí zjistíme, zda je sedadlo správně řešené. Sedadlo, jeho řešení, je základ pro tvar celé páteře. Bederní opěrka je pomocné, i když důležité, zařízení.
Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat firmuPřihlásit se a přidat firmu